Podněty a nápady občanů

z IP 176.97.245.*** | 16.8.2019 09:31
Dobrý den,
je už někde k dispozici přehled (vizualizace), kolik bylo za dané období odvezeno popelnic za jednotlivý dům? Při zavádění nového systému se o této možnosti hovořilo.
Díky.
z IP 176.97.240.*** | 18.4.2016 16:15
Dobrý den, kdy bude prosím dokončena akce "rybník" a je možné si někde načíst informace co tam bude? Vypadá to tam moc hezky :-)  předem děkuji
z IP 46.170.75.*** | http://www.teroplan.cz/ | 27.3.2016 13:52
Zajímalo by mne, jestli není v plánu přidat nějaký autobusový spoj směr Olomouc, který by jel pozdě večer. Když jezdí tolik autobusových spojů přes den, tak by také mohl jet nějaký okolo 22. hodiny.
z IP 176.97.241.*** | 4.5.2015 07:11
Dobry den.Je pro vas lepsi paleni bordelu v kamnech a zahradách nez to davat do popelnic?Proc proti tomu nic nedelate a nerikejte ze nic delat nejde.Kdo to ma tady na vesnici cuchat jak lide pali vse jen aby nemuseli kupovat listek na popelnici.A ti coz jsu i ja si kupuji listky tak zadne zvyhodneni nemaji proti lidem co listky roky nekupuji a pali jak o závod.To si snad můžete zjistit kdo u vas kupuje a kdo ne.Hrajete si tady na trideni odpadu a takove věci neresite!Tak lidem co si třeba uz tri mesice nekoupili listek můžete pokutovat ci at prokazi jak zachazi z odpady.A když si někdo nekoupi listek uz rok tak kam to asi dava pali ci vozi na cernou skladku?Budu zjedav jak se k tomu zde vyjadrite.Dekuji
z IP 176.97.242.*** | 19.3.2015 17:04
Dobrý den. Děkuji pane starosto za informace i za pozvání na veřejnou schůzi.Také za nasměrování kde čerpat tyto informace.Děkuji také za tento web,odpovědi a váš čas,který musíte věnovat našim otazkám ,které jsou někdy nesrozumitelné.Ale raději se touto cestou otázat,(ikdyž nejasně),než věřit různým dohadům, polopravdám a výmyslům našich spoluobčanů.S pozdravem Šimčík Karel.
z IP 176.97.241.*** | 16.3.2015 11:41
Pane Šimčíku, vodné, stočné, doplatek za komunální odpady za uplynulé účetní období a tzv. Sazby a platba stočného v obci Doloplazy za r.2014 se bude řešit na veřejné schůzi obecního zastupitelstva zítra, tj. 17.3.2015 tak, jak je tato schůze zveřejněna od 9.3.2015 a jste tedy srdečně zván. Limit minimálního odběru vody na osobu neznám, jinak z.č.274/2001Sb. o vodovodech a kanalizacích.
Bc.Josef Zdařil, starosta
z IP 176.97.242.*** | 11.3.2015 18:27
Dobrý den.  Rád bych využil tyto stránky a požádal o info.ohledně vodného a stočného pro rok 2015.Dále pak,jeli dán zákonem nějaký limit minimálního odběru vody na osobu,(domácnost vybavena vodoměrem) a dále jak se provedou výpočty jsou li min.odběry nedodrženy.(jeli odebráno méně než stanovují dané kvoty) Moc děkuji.s pozdravem Šimčík Karel.
z IP 176.97.244.*** | 27.2.2015 21:22
Dobrý den,
Chtěla bych se vyjádřit k situaci na rybníku v Beruni /Beroni/.
Minulý rok jsme na rybník umístili ceduli, kde byla naše přibližná vizualizace toho, co bychom tam rádi v průběhu dalších let zbudovali. Chtěli jsme aby každý, kdo má zájem, mohl zkouknou, jak by to asi mohlo vypadat. Cedule nevybledla/viz. poznámka výše/, tisk byl zalaminován a hezky držel barvu:-), ale hold ten lep už ne a vždy, když zapršelo, se odlepoval, tak před samotným bagrováním, jsme ho už neobnovili a obrázek jsem schovala/ale zase ho vrátím:-)/. Pokud někdo nabyl dojmu, že tenkrát vybledla i práce na rybníce, mohlo to také tak vypadat. Ale realita byla trošku jinde.
Hlavní a první prioritou pro nás bylo a je odbahnění a vyčištění rybníka, aby se jeho funkce mohla, co nejdříve obnovit, mohli jsme nasadit rybky, ať pěkně rostou a je co chytat. Ale každý, kdo vyřizoval povolení na podobnou akci ví, co to asi obnáší, i časově. Taky se čekalo, až rybník vyschne. Samotné bagrování bylo naplánováno na minulý podzim. Věděli jsme, že to bude velmi složité. Ač to není ze silnice moc vidět, na protilehlé straně neustále vyvěrají malé potůčky/přítoky/ Týnečky a vysušení je tam prakticky nemožné, je tam i spadlý podemletý břeh. Ale strana od cesty byla už částečně vysušená a proto jsme se na podzim rozhodli nějak začít. Objednali jsme příslušnou techniku, ale po několika záběrech nám bylo řečeno, že to nepůjde /postranní potůčky neustále zvlhčují spodní vrstvu/, ať tedy počkáme do zimy, až to zamrzne, že jedině tak, to půjde. Práce vybagrování byly naplánovány tak na 14 dní, tak když jsme se na přelomu ledna a února konečně dočkali mrazů, pustili jsme se do toho. Zpočátku, když mrzlo, to šlo dobře, ale počasí nám bohužel nepřálo ani týden a nastali problémy, bagry se bořily a sediment zase změkl. Proto jsme volili při odklízení variantu shrabování z cesty a ne opakované umývaní, jelikož dalším přívalem vody, by stekl opět do potoka. Pozorní si mohli všimnout, že se tak i částečně dělo/stékal dolů v úrovni náletových vrb/.
Proto chceme opravdu velmi moc poděkovat všem trpělivým a chápavým občanům se špinavými auty za podporu s tichým skřípáním zubů:-). Měli jsme samozřejmě předtím čas vyjednat úplnou uzavírku, ale připadalo nám to pro občany a autobusy složitější, i když pro nás po posledních zkušenostech by to bylo jednodušší. Ale připadalo nám to tenkrát bezohledné.
Ale také bychom chtěli „poděkovat!!!“ jiným občanům a občankám, kteří místo toho, aby narovinu přišli za námi a postěžovali si, což se dalo taky řešit/přemýšleli jsme o kuponech na myčku/, nebo třeba na obec a postěžovali si tam, obec pak vynadala nám /a pak bychom řešili ty kupony/, rovnou opakovaně volali policii. Lidské vlastnosti jsou bohužel různé, ale pokud to bylo osobní, opomněli tito hrdinové, že tohle udání se netýká jen nás, ale taky všech řidičů, kteří tam pracují, protože ač si plní své pracovní povinnosti, za řízení vozidel s následným znečištěním komunikace, jsou před policií zodpovědní oni. Takže děkujeme také za všechny tyto řidiče. Tímto i paradoxně trošku pomáhají prodlužování této pro všechny „znečištěné“ situace.
Doufáme, že příští týden, se to podaří dodrabat a proto prosíme ještě o chvilku strpení. Přijďte nám klidně vynadat a ukázat špinavé auto, vždyť se to dá lidsky vyřešit i bez některých nelidských podrazů.
Ale všem normálním a věřím, že je jich většina, opravdu moc děkujeme a velmi se omlouváme za tu naši špínu, kterou jsme si mimochodem za ta léta poctivého vyprazdňování do rybníka nastřádali všichni :-). Ne, omlouvám se, jestli to vypadá, že už to zlehčuji, ale hlavní je se nepo…t.
z IP 176.97.246.*** | Doloplazy.eu | 29.1.2015 19:24
Chtel bych poděkovat panu starostovi ze zajistil odhrnuti sněhu v Doloplazich za humny kde take žiji lidé a ne Opice jak si mysli pracovník obecního úřadu pan Pavel Stafa,který každy den využívá hodinovou prestavku na oběd a to ho platíme z našich dani. Tímto dekuji za takove vynikající zaměstnance ,kteří se řídí heslem v jednoduchosti je sila . Zdravi Cihal S.
z IP 176.97.241.*** | 28.1.2015 15:17
Dobrý den pane Holec.
Jsem rád, že chápete, že každý může mít svůj názor na věc i svůj vkus a to i na kalendář mikroregionu. Každý rok zvažujeme s ostatními starosty jaké téma pro kalendář na další rok zvolíme. Už tu řada témat bylo, ne všechna byla dle gusta všech. Podle mě, třeba velmi ponurý byl kalendář s křížky a pomníky mikroregionu. Oslovil jsem v minulosti žádostí o další návrhy zastupitele i občany na schůzích či setkání s důchodci. Bohužel za celou dobu jsem „použitelný“ návrh nedostal nebo to byly návrhy již realizované. V Kulturním a informačním centru ve Velké Bystřici měl vernisáž svých fotografií autor světového jména, pan Jan Šibík. Představovat Vám tohoto autora, jeho dílo a světová ocenění, by bylo nejspíš nošením dříví do lesa, neboť píšete, že „trochu zkušeností z profese máte“. Oslovili jsme jej, aby nafotil obce mikroregionu svým pohledem, chcete-li očima válečného fotografa. Tak se stalo, bohužel ani my jsme nebyli s předloženými snímky spokojeni, naše vidění obce je přece jen trochu odlišné. Ale i proto jsme za spoluúčasti zastupitelů fotografie do kalendáře vybrali a kalendář vydali v tématu „Mikroregion Bystřička objektivem Jana Šibíka“. Možná i jako kuriozitu. A je také možné, nejen dle Vaší reakce, ale i ostatních ohlasů, že se zase vrátíme k našim tradičním motivům: co hezkého se vybudovalo, co hezkého se postaví, co hezkého namalovaly děti ve školce, co dokázaly spolky …... a bude to hezké. Jen si myslím, že takovéto vidění je pozůstatek socialismu v našich hlavách.
V závěru své reakce píšete, že si myslíte, že většina majitelů kalendář po roce vyhodí, protože kvalita záběrů nestojí za nic. „Většina majitelů“? To jako „lid“ si myslí a Vy to asi víte za něj?
I to je pozůstatek. Dle mého soudu, dovolíte-li mi jej.    Bc.Josef Zdařil, starosta
z IP 178.72.253.*** | 16.1.2015 22:28
Co se prosím buduje v Beruni? Cedule bohužel vybledla
z IP 176.97.247.*** | 5.1.2015 14:37
Dobrý den,náhodou se mi dostal do rukou nový kalendář Mikroregionu Bystřička na rok 2015,a chtěl bych vědět, jestli obce tam uvedené měli možnost se k fotografiím vyjádřit, nebo fotky odsouhlasit.Z více jak 50% se mi tyto fotky jevily jako katastrofální ?!?!? komu co řekne fotka z obce Doloplazy, kde je vchod(detail.)do obchodu vietnamských prodejců s 3 cyklisty??? Nic proti vietnam.obchodníkům, ale o charakteristice obce, poloze, zajímavých pohledech na starší i novou výstavbu, nebo větší kompoziční záběr, prostě nic!!! trochu zkušeností z této profese mám, a většina záběrů v tomto kalandáři byly hrozné. Chápu také, že je to věc názoru, ale jestli to má někde viset celý rok ,je to smutný pohled  viz. obce Daskabát,Mrsklesy, Svésedlice,Přáslavice,Vel. Bystřice.Vel. Ůjezd,Libavá,  Myslím si, že za vynaložené prostředky by se dal lépe zvážit výběr autora, nebo aspon kvalita záběrů, protože většina jeho majitelů ho po roce nevyhodí, kdyby opravdu fotky stály za to. Ověření: a to nás zkoušíte z kupeckých počtů??? nevím jak to mám chápat
z IP 176.97.247.*** | 1.11.2014 15:52
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se ještě moštuje. Jestli ano, tak v které dny a čas.
Děkuji za odpověď.
z IP 176.97.241.*** | 14.5.2014 16:16
Mádr Vladimír: Tráva se seče v celé obci. Bohužel se nedá celá obec zesíct za jeden den. Je třeba opravdu vydržet. Nicméně před vaším domem je již zesečeno
z IP 176.97.242.*** | 1.5.2014 23:00
Hlavne ze se resi placeni velikosti popelnice 2 ci 1 listek ale ze se pali bordel v v kamnech a v sudech zahradach to nikoho ne...e.
z IP 93.153.29.*** | 27.4.2014 10:13
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli se bude sekat tráva u našeho domu,vypada to,že se asi dit nic nebude,ale třeba se mílim.
z IP 176.97.241.*** | 9.4.2014 07:20
Výše vodného je pro rok 2013 stanovena na 15kč včetně DPH.
z IP 176.97.245.*** | 27.3.2014 09:02
Dobrý den, mohu se zeptat, jaká je výše vodného pro rok 2013? Tuto informaci jsem tady nikde nenašel. Díky.
z IP 176.97.243.*** | 17.9.2013 18:43
Dobrý den . Chtěla bych podotknout že ač nejsem vlastníkem pozemku za domem č. 17 (pro mládež tak zvaná houpačka ) tak už mne nebaví po vašich dětech uklízet nepořádek. Nejde jen o obal od sladkostí ale pet lahve , lahve od alkoholu a krabky od cigaret. Samozřejmě mne nikdo nenutí abych pozemek pod "houpačkou" udržovala ale navštěvuje jí dost dětí a maminek , no a kdo se na ten nepořádek má koukat . Pak vás ještě překvapí když posečete a vyhrabete trávu a návštěvníci jsou sprostí a někteří mají takovou drzost že přijdou krást naše výpěstky . To už člověka nemrzý ale rozčiluje k nepříčetnosti. Není oploceno tudíž všechno dovoleno.
z IP 90.176.94.*** | 3.2.2013 13:53
Výsledky prvního kola prezidentských volem zmizely, výsledky druhého kola se zde vůbec neukázaly. Alespoň jsem to nikde nenašel. Můžu tedy vědět důvod? Internetové stránky by měly být pro ty, co nemají šanci poslouchat místní rozhlas a číst obecní nástěnku, proto bych se přimlouval za častější doplňování informací a jejich setrvání na stránkách, provoz stránek je dostatečně dimenzován i pro více informací. Děkuji, Kratochvil.
z IP 85.70.118.*** | 21.1.2013 10:34
Nynější situace na pozemních komunikacích obce mne donutili napsat tento zlostný příspěvek. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale od pátku 18.1. jsou všechny ulice jako jedno velké kluziště. V sobotu odpoledne se sice někdo probral a nechal cesty posypat kamínkem (ne ovšem všude), ale stav v neděli a v pondělí během dopoledne byl opravdu "kritický". Smutné na tom je, že jsou mnohem menší vesničky a tam se tahla situace neděje, komunikace mají řádně upravené. Opravdu nevím co je v současné době tak důležitějšího na řešení, než to aby se OÚ snažil o bezpečnost svých obyvatel.
z IP 85.70.255.*** | 18.1.2013 13:18
Něco na tom bude. Co se zkusit podívat třeba na stánky Týnce. I to hlášení tam píšou
z IP 217.170.97.*** | www.doloplazy.eu | 14.1.2013 15:01
Ještě jednou k "cenzuře" na těchto webových stránkách, které jsou veřejné a kdokoli sem může napsat komentář. Institut schvalování příspěvků je zde proto, aby se sem nedostali příspěvky s extremistickým, rasistickým, vulgárním nebo podobným textem. V takovém případě cenzura ano, protože za stránky zodpovídám.Bc.Josef Zdařil
z IP 217.170.97.*** | www.doloplazy.eu | 14.1.2013 10:28
Dobrý den paní Dokoupilová, domnívám se, že namáte pravdu. O tom, co se děje v obci a týká se obce, informujeme jak na webových stránkách, tak v obecním Zpravodaji, aktuálně samozřejmě místním rozhlasem. Je otázkou, co myslíme tím „děním v obci“. Nejsou to jen obecní záležitosti, které vznikají pod laskavým vedení obecního zastupitelstva a jsou průběžně zveřejňovány (např.zápisy ze schůzí OZ), ale život v obci vytváří nemalou měrou také místní spolky svojí činností. Pokud o zveřejnění své akce spolek požádá, rád ji uveřejním, pokud ne, nemám co zveřejnit. Některé spolky spolupracují vzorně a snaží se o maximální osvětu, jiné nekomunikují vůbec. To je jejich věc, jejich činnost je dobrovolná. Informace o volbě prezidenta, resp. místo a doba voleb byla zveřejněna na úřední desce (i elektronické) v době od 27.12.2012 do 12.1.2013, volební výsledky v obci jsem zveřejnil dnes, tj.14.1.2013, první pracovní den po 1.kole volby. Za loňský rok byly na Aktualitách webu obce zveřejněny následující příspěvky:
Doloplazské plesy
MAS Bystřička vyhlašuje 10. výzvu
Dotace Leader - 10.výzva
Výstava - spojují nás tradice
Hasiči informují
Eva a Vašek v Hlubočkách
Nález psa - Přáslavice
Taneční kurz v Doloplazích
Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu 22.9.2012
Česká pojišťovna hledá spolupracovníky
Fotbalový turnaj - Hlubočky
Divadla v mikroregionu
100 let TJ Sokola Doloplazy
Den mikroregionu
Hody Velký Újezd
Dotazník pro základní školu
Změna hodin pro veřejnost na poště Doloplazy od 1.9.2012
100 let TJ Sokola Doloplazy
Dílna tradičních řemesel
Jízda králů 2012 
Veřejná cyklistická poznávací jízda mikroregionem Bystřička a "Regi-banjo"
Divadelní představení
9. výzva Programu rozvoje venkova Osy IV.Leader
Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu
Sběr železa
Výběrové řízení na místo školníka
Nalezený pes - Přáslavice
Nabídka firmy pro zahrádkáře a chovatele
Hasiči informují
Vypnutí el. energie 29.3.2012
Jarní bazárek
Výběrové řízení ZŠ Tršice
IV.Reprezentační ples mikroregionu Bystřička
Hanáckou sibiří k pramenu Odry
Další povinné informace byly zveřejněny na úřední desce a tato vyvěšení jsou evidována.
Proč musí být komentář nejdříve schválen a teprve potom zobrazen nevím, zeptám se našeho „administrátora“, proč je to takto nastaveno, myslím, že jde pouze o technickou záležitost.
Vaše komentáře cenzury nepotřebují. Bc.Josef Zdařil
z IP 90.176.167.*** | 12.1.2013 20:20
Proč musí být můj komentář nejprve schválen a poté MOŽNÁ zobrazen. CENZURA?
z IP 90.176.167.*** | 12.1.2013 20:18
Dobrý den, rády bych věděla proč  neinformujete občany o dění v obci i prostřednictvím webových stránek. Co např. taková volby prezidenta ČR - ani zmínka o volební místnosti a výsledcích. Aktuality za loňský rok 2 výzvy a za rok předchozí vůbec nic. My co nestíháme obecní rozhlas a nechceme informace sbírat v hospodě jsme naprosto stranou  .....  nebo se tu opravdu nic neděje, neorganizuje, nevolí apod.?
z IP 217.196.212.*** | 24.11.2012 14:06
Dobrý den, kdy bude rozsvícení vánočního stromku, děkuji
z IP 217.170.97.*** | 4.7.2012 13:25
Rybník má pronajatý místní myslivecké sdružení. Rybolov tam s velkou pravděpodobností tedy povolen nebude.
z IP 217.170.97.*** | 4.7.2012 13:23
Termín pro zaplacení vodného a stočného byl do konce měsíce června.
z IP 78.102.38.*** | 10.11.2011 18:12
Je stanoven termín platby "vodného-stočného" ?
Jsem mimo dosah obecního rozhlasu.
S poděkováním, Jaroslav Calábek
z IP 88.146.150.*** | 1.9.2011 17:21
bylo by super kdyby se vyčistil ten rybník za čističkou a nasadili by se tam ryby a dalo se tam na vyhrazeném míste koupat. Já si myslím že je v Doloplazích spoustu rybářů co by si chteli zachytat,dokonce i Daskabát má svůj rybníček zde mohou chitat,a nemuseli bychom jezdit daleko na ryby a koupat se. A věřím ze by sem jezdilo více lidí z okolních vesnic.
z IP *** | 19.6.2009 03:30
Stránky jsou SUPER!
z IP *** | 18.3.2009 09:38
Zde můžete přímo napsat připomínky ke stránkám obce Doloplazy. Po přečtení správcem stránek bude komentář zobrazen.